(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ubrania, łóżeczko, roślinki (Nr 6435086)

Ubrania, łóżeczko, roślinki

Waga w kg (łączna):

200

Typ usługi:

Tylko transport

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

1

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Dystans: 979.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

14 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Zurych, Zurych

15 wrz 2020


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie zawiłym oraz pracochłonnym procesem, mimo to, kiedy poprawnie ją zaplanujemy, powinna przejść bez dużych problemów.

            W pierwszym etapie należy wykonać selekcję posiadanych mebli. Gdy czegoś od wielu lat nie używamy lub kiedy jest uszkodzone, lepiej to oddać komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż transportować z miejsca na miejsce. Do pakowania różnych rzeczy nadadzą się wytrzymałe kartony, które warto kupić lub zapytać o nie w pobliskim supermarkecie, który na ogół wyrzuciłby je na śmieci. Uzupełniająco oprócz pudeł, warto użyć worki na śmieci. Miejmy na uwadze, aby równomiernie porozkładać ciężar, przykładowo rozdzielić talerze na parę kartonów, żeby z łatwością było je przenieść. Podpisanie każdego pudła uprości przy wypakowywaniu mebli i aranżowaniu się w nowym mieszkaniu. Duże meble warto rozkręcić, aby zapobiec uszkodzeniom, co uprości pracę przewoźnikowi. Gdy mamy surowce izolujące, np. jak folię bąbelkową, możemy opakować bardziej kruche przedmioty, a jeżeli nie mamy folii, wówczas możemy wykorzystać koce, pościel i zakleić typową taśmę klejącą. Podczas gdy nieduże rzeczy owińmy w ubrania czy ręczniki nim umiejscowimy w kartonie.

            Zlecając transport warto powiedzieć przewoźnikowi o takich szczegółach, jak piętro załadunku i rozładunku, występowanie windy, czy też przeszkody w podjeździe pod budynek. Dodatkowo należy powiedzieć, jeżeli pojawiają się wyjątkowe kryteria odnoszące się do jakiś mebli.

            Najlepsze stawki transportu można otrzymać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której tysiące profesjonalnych przewoźników składa swoje usługi w tematyce transportu, z dodatkową opcją załadunku lub wyładunku i osłanianie waszego mienia.