(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ubrania , rzeczy codziennego użytku (Nr 6084016)

Waga w kg (łączna):

200

Typ usługi:

Tylko transport

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

1

Z którego piętra będą znoszone rzeczy?:

1

Dystans: 670.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia-Anhalt, Finne

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Zgierz

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie skomplikowanym i długotrwałym procesem, jednak kiedy należycie ją obmyślimy, powinna przejść bez większych komplikacji.

            W pierwszym etapie należy przeprowadzić eliminację posiadanych rzeczy. Kiedy czegoś od kilku lat nie używamy lub jeśli jest niedziałające, lepiej to przekazać komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż przewozić z miejsca na miejsce. Do wkładania wszystkich rzeczy przydadzą się solidne kartony, które warto kupić lub zapytać o nie w najbliższym supermarkecie, który na ogół przeznaczyłby je na śmieci. Uzupełniająco oprócz pudeł, warto wykorzystać worki na śmieci. Miejmy na uwadze, żeby równo rozłożyć ciężar, na przykład porozdzielać segregatory na kilka kartonów, żeby łatwiej było je przetransportować. Podpisanie każdego pakunku ułatwi przy rozpakowywaniu rzeczy i aranżowaniu się w nowym lokalu. Duże meble warto rozmontować, żeby przeciwdziałać zniszczeniom, co uprości pracę firmie transportowej. Jeżeli posiadamy surowce zabezpieczające, przykładowo jak folię bąbelkową, możemy poosłaniać bardziej wrażliwe rzeczy, a jak nie posiadamy folii, wówczas warto zastosować pledy, prześcieradła i obkleić zwykłą taśmę klejącą. Tymczasem mniejsze meble owińmy w ubrania lub ręczniki nim umieścimy w kartonie.

            Zlecając transport należy powiedzieć firmie przeprowadzkowej o takich detalach, jak piętro załadunku i rozładunku, obecność windy, czy też przeszkody w podjeździe pod dom. Dodatkowo warto poinformować, jeśli pojawiają się wyjątkowe wymogi dotyczące jakiś mebli.

            Najciekawsze ceny przeprowadzek można otrzymać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której tysiące specjalistycznych przewoźników świadczy swoje usługi w tematyce transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też rozładunku oraz chronienie twojego dobytku.