(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

UM, DSR 200, 2015 (Nr 5090546)

UM, DSR 200, 2015

Marka i model:

UM DSR 200

Waga w kg (łączna):

140.00

Budżet zlecenia [€]:

150.000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 613.00 km

Adres i termin nadania

Chile, X Región De Los Lagos, Puerto Montt

Od 15 lis 2019 do 1 gru 2019

Adres i termin dostawy

Chile, La Calle, El Coronel

Od 30 lis 2019 do 2 gru 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na dość trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - jednakże jedynie pozornie. Odpowiednio zamocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne są cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie 2, bowiem posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.