(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Umm (Nr 4807700)

Marka i model:

Umm alter turbo

Waga w kg (łączna):

2500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2347.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Scunthorpe

22 sie 2019

Adres i termin dostawy

Portugalia, Centro, Leiria

12 wrz 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się niekiedy, gdy kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru auta.