Umzug 1 Raumwohnung (Nr 6339982)

Umzug 1 Raumwohnung

Waga w kg (łączna):

500

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

1

Budżet zlecenia [€]:

1200

Dystans: 1890.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 7 gru 2020 do 12 gru 2020

Adres i termin dostawy

Bułgaria, Stara Zagora, Radnevo

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie nieprostym oraz pracochłonnym procesem, jednak kiedy odpowiednio ją zaplanujemy, powinna przejść bez większych komplikacji.

            W pierwszym etapie warto przeprowadzić selekcję posiadanych mebli. Jeżeli czegoś od wielu lat nie używamy lub jeśli jest niedziałające, lepiej to przekazać komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż przewozić z miejsca na miejsce. Do wkładania różnych sprzętów przydadzą się mocne pudła, które można zakupić lub podpytać o nie w pobliskim sklepie, który na ogół wyrzuciłby je do kosza. Uzupełniająco oprócz kartonów, warto zastosować worki na śmieci. Pamiętajmy, żeby równo rozłożyć ciężar, np. podzielić książki na parę pudeł, aby bez trudności było je dźwigać. Opisanie każdego pakunku ułatwi przy otwieraniu rzeczy i urządzaniu się w nowym mieszkaniu. Wielkogabarytowe meble warto rozkręcić, żeby zapobiec uszkodzeniom, co zoptymalizuje pracę przewoźnikowi. Jeżeli mamy materiały chroniące, np. jak folię bąbelkową, spróbujmy poosłaniać bardziej wrażliwe przedmioty, a kiedy nie mamy folii, wówczas możemy wziąć koce, pościel i zakleić typową taśmę klejącą. Tymczasem drobne rzeczy owińmy w papier lub ręczniki nim umiejscowimy w kartonie.

            Zamawiając transport należy poinformować poinformować przewoźnika o takich szczegółach, jak kondygnacja załadunku i wyładunku, obecność windy, lub trudności w podjeździe pod dom. Koniecznie należy powiedzieć, jeżeli pojawiają się wyjątkowe kryteria dotyczące konkretnych mebli.

            Najlepsze ceny transportu można uzyskać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której tysiące specjalistycznych przewoźników proponuje swoje usługi w tematyce transportu, z dodatkową opcją załadunku lub rozładunku i osłanianie naszego dobytku.