Umzug 1-Zimmer Wohnung (Nr 6600159)

Umzug 1-Zimmer Wohnung

Waga w kg (łączna):

1200

Typ usługi:

Tylko transport

Typ:

dom

Liczba pomieszczeń:

1

Budżet zlecenia [€]:

1000

Dystans: 1704.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Dublin, County Dublin

25 sty 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie trudnym oraz długotrwałym procesem, jednak gdy poprawnie ją zaplanujemy, powinna przebiec bez większych kłopotów.

            Na początek należy przeprowadzić selekcję posiadanych rzeczy. Jak czegoś od wielu lat nie stosujemy lub jeśli jest zepsute, lepiej to przekazać komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż transportować z lokalizacji do lokalizacji. Do pakowania różnych mebli przydadzą się solidne pudła, które warto zakupić lub zapytać o nie w najbliższym sklepie, który zazwyczaj przeznaczyłby je na śmieci. Dodatkowo oprócz kartonów, warto wykorzystać worki na śmieci. Nie zapomnijmy, aby równo porozkładać ciężar, na przykład rozdzielić książki na kilka pudeł, aby bez przeszkód było je przetransportować. Podpisanie każdego kartonu ułatwi przy rozpakowywaniu przedmiotów i aranżowaniu się w nowym miejscu. Wielkogabarytowe meble warto rozkręcić, żeby przeciwdziałać zniszczeniom, co ułatwi pracę firmie transportowej. Gdy mamy surowce chroniące, np. jak folię strech, możemy opakować bardziej kruche meble, a jeśli nie posiadamy folii, wówczas warto zastosować koce, pościel i zakleić normalną taśmę klejącą. Podczas gdy małe rzeczy okręćmy w papier czy ręczniki nim umiejscowimy w paczce.

            Zamawiając transport warto powiedzieć firmie przeprowadzkowej o takich detalach, jak piętro załadunku i rozładunku, występowanie windy, ewentualne trudności w dojeździe pod budynek. Koniecznie należy poinformować, jeżeli występują wyjątkowe wymogi dotyczące jakiś przedmiotów.

            Najkorzystniejsze stawki przeprowadzek można otrzymać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, gdzie wiele profesjonalnych firm transportowych proponuje swoje usługi w dziedzinie transportu, z dodatkową opcją załadunku lub wyładunku i chronienie waszego majątku.