(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Umzug 3,5 Zimmer Umzug (Nr 5310698)

Waga w kg (łączna):

2000

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

3

Z którego piętra będą znoszone rzeczy?:

1

Na które piętro będą wnoszone rzeczy?:

2

Dystans: 649.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Berno, Biel/bienne

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Włochy, Emilia-Romagna, Lido Adriano

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie nieprostym i pracochłonnym procesem, mimo to, kiedy właściwie ją obmyślimy, powinna przebiec bez większych trudności.

            W pierwszym etapie należy zrobić selekcję posiadanych sprzętów. Jeśli czegoś od wielu lat nie używamy lub jak jest popsute, lepiej to przekazać komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż wozić z lokalizacji do lokalizacji. Do wkładania wszystkich sprzętów nadadzą się solidne kartony, które można zakupić lub zapytać o nie w pobliskim supermarkecie, który i tak wyrzuciłby je do kosza. Dodatkowo oprócz pudeł, można wykorzystać worki na śmieci. Nie zapomnijmy, żeby równo porozkładać ciężar, np. podzielić segregatory na parę pudeł, aby bez wysiłku było je przenieść. Podpisanie każdego pakunku ułatwi przy otwieraniu przedmiotów i meblowaniu się w nowym miejscu. Większe meble warto rozkręcić, aby zapobiec uszkodzeniom, co zoptymalizuje pracę firmie transportowej. Jeśli mamy materiały izolujące, przykładowo jak folię bąbelkową, spróbujmy owinąć bardziej kruche meble, a gdy nie mamy folii, wówczas możemy wziąć koce, pościel i zakleić standardową taśmę samoprzylepną. Tymczasem niepokaźne rzeczy okręćmy w papier lub ręczniki nim umieścimy w kartonie.

            Zlecając przewóz należy poinformować firmę transportową o takich detalach, jak piętro załadunku i wyładunku, obecność windy, czy też utrudnienia w podjeździe pod dom. Koniecznie należy poinformować, jeżeli występują wyjątkowe zasady odnoszące się do jakiś przedmiotów.

            Najkorzystniejsze stawki transportu można otrzymać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, gdzie mnóstwo specjalistycznych przewoźników proponuje swoje usługi w obszarze transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też rozładunku oraz zabezpieczenie twojego majątku.