Umzug einiger Möbelstücke (abgebaut) und ein Elektrofahrrad (Nr 5699878)

Umzug einiger Möbelstücke (abgebaut) und ein Elektrofahrrad

Waga w kg (łączna):

300

Typ usługi:

Tylko transport

Liczba pomieszczeń:

1

Dystans: 2550.00 km

Adres i termin nadania

Portugalia, Faro District, Raposeira

2 lis 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hesja, Mossautal

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie złożonym i długotrwałym procesem, jednak kiedy właściwie ją zaplanujemy, powinna przejść bez dużych komplikacji.

            Na początek warto zrobić selekcję posiadanych sprzętów. Jeżeli czegoś od kilku lat nie stosujemy lub gdy jest niesprawne, lepiej to oddać komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż przewozić z miejsca na miejsce. Do wkładania różnych mebli przydadzą się mocne kartony, które należy kupić lub podpytać o nie w pobliskim markecie, który często wyrzuciłby je na śmieci. Dodatkowo oprócz kartonów, warto użyć worki na śmieci. Pamiętajmy, aby równo rozłożyć ciężar, przykładowo podzielić naczynia na parę pudeł, żeby nietrudno było je przenieść. Podpisanie każdego pudła uprości przy otwieraniu mebli i urządzaniu się w nowym lokalu. Duże meble warto rozkręcić, żeby przeciwdziałać uszkodzeniom, co ułatwi pracę firmie transportowej. Jeśli mamy materiały osłaniające, np. jak folię bąbelkową, spróbujmy opakować bardziej delikatne meble, a jeśli nie mamy folii, wówczas możemy zastosować koce, prześcieradła i obkleić normalną taśmę klejącą. Natomiast drobne rzeczy owińmy w papier czy ręczniki nim rozmieścimy w paczce.

            Zamawiając transport należy poinformować firmę transportową o takich szczegółach, jak piętro załadunku i rozładunku, występowanie windy, ewentualne trudności w podjeździe pod lokal. Koniecznie należy powiedzieć, jeżeli występują specjalne wymagania dotyczące konkretnych rzeczy.

            Najkorzystniejsze stawki transportu można uzyskać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, w której wiele specjalistycznych firm transportowych świadczy swoje usługi w tematyce transportu, z dodatkową opcją załadunku lub wyładunku i osłanianie waszego mienia.