(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Un Bull dog francés (Nr 5983653)

Un Bull dog francés

Waga w kg (łączna):

17

Dystans: 1827.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alicante/alacant

Od 15 maj 2020 do 18 maj 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Bournemouth, Bournemouth

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zlecić przewóz zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, waga i szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem chore ani zranione. W przypadku, gdy postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub fretkę należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Spis lekarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Oprócz paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, gdy mamy należyty transporter. Do transportu zwierza można używać różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.