(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-29 03:45

Un coche (nissan gtr) y piezas

(Nr 2642344)

Marka i model:

Nissan gtr

Waga w kg (łączna):

1750.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2460.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta pojawia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Collecorvino, 65010, Włochy

20 maj 2018

Adres i termin dostawy

Malaga, Hiszpania

Termin elastyczny