(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Un cruce de pitbull + 1 persona (Nr 5114470)

Waga w kg (łączna):

21.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Dystans: 2350.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 21 gru 2019 do 30 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być w takim razie schorowane ani okaleczone. Kiedy planujemy przewieźć psa, kota lub zająca trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać paszport wydany przez weterynarza. Spis weterynarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak data i trasa przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, jeśli mamy właściwy transporter. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.