(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Un teckel mini de 2 meses (Nr 6057139)

Waga w kg (łączna):

1

Budżet zlecenia [€]:

100

Dystans: 1638.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Od 22 cze 2020 do 24 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Corralejo

25 cze 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zamówić transport zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, waga i szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie schorowane ani ranne. W przypadku, gdy planujemy przewieźć kota, psa lub królika należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać paszport wystawiony przez weterynarza. Listę weterynarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak trasa i data przejazdu i prognozowany czas transportu. Spis firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, kiedy posiadamy należyty transporter. Przy przewozie zwierza warto używać różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. Przy wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.