(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Una bici tandem (Nr 6072035)

Una bici tandem

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 951.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Tremp

14 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Estremadura, Badajoz

21 maj 2020


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek dotyczy sytuacji, w których chcemy wybrać się na wypad na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Potrzebę na przewóz dwóch kółek potrzebują także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które dają rower jako upominek.

Przygotowanie roweru do przewozu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowiutki rower opłaca się zostawić go w oryginalnym pudle. Jeśli potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak przydałoby się umieścić go w kartonie po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego kartonu bądź nabyć stosowny karton w supermarkecie remontowym albo rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle , należy odkręcić i zdjąć wszystkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione elementy jednośladu najlepiej ułożyć w oddzielnych, mniejszych kartonach czy też osłonić kawałkami brystolu i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 cm grubości). Wychodzące fragmenty takie jak śruby lub przerzutki opłaca się osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w pudle należy osłonić makulaturą bądź folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i solidną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zlecić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy martwić się o doręczenie materiałów osłaniających rower.

Koszt transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby jednośladów, ich wymiarów, a również terminu wykonania przewozu. Przykładowo transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 PLN. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy średnio 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.