(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Una bicicleta de 29 pulgadas (Nr 4759528)

Una bicicleta de 29 pulgadas

Waga w kg (łączna):

10.00

Dystans: 613.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport rowerów tyczy się sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Potrzebę na przewóz dwóch kółek wysyłają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy podarowują rower jako upominek.

Organizowanie roweru do transportu

W przypadku, gdy transportujemy nowiutki rower warto zachować go w oryginalnym pudle. Jeżeli chcemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej umieścić go w opakowaniu po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego opakowania lub zakupić odpowiedni karton w markecie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle opłaca się poodkręcać i zdjąć wszelkie ruchome części – pedały, dzwonek, kierownicę. Powyższe elementy jednośladu warto osadzić w odrębnych, małych pudełkach czy też osłonić kawałkami brystolu i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 centymetry grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki należy zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste obszary w opakowaniu trzeba zabezpieczyć gazetami bądź folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Kiedy podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy martwić się o zapewnienie surowców zabezpieczających rower.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości dwóch kółek, ich wymiarów, a również terminu realizacji przewozu. Np., transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 PLN. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy niecałe 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.