una caja solida de una bicicleta (Nr 6332052)

una caja solida de una bicicleta

Waga w kg (łączna):

8

Dystans: 250.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

26 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Grenada

4 paź 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów odnosi się do sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia roweru. Opcję na transport rowerów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które dają jednoślad w prezencie.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, kiedy transportujemy nowiusieńki rower trzeba zachować go w oryginalnym kartonie. Kiedy potrzebujemy to transportujemy też rower, który jest nienowy, jednak dobrze będzie ulokować go w opakowaniu po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego kartonu bądź zakupić stosowny karton w sklepie budowlanym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle warto odkręcić oraz zdjąć wszelkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione elementy jednośladu dobrze będzie umieścić w odrębnych, małych kartonach albo zabezpieczyć fragmentami brystolu i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa cm grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby czy też przerzutki trzeba zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w pudle warto zabezpieczyć gazetami lub folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli postanowimy zlecić transport roweru u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o dowiezienie tworzyw osłaniających rower.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: długości trasy, liczby rowerów, ich gabarytów, a także daty realizacji przewozu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 zł. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy to koszt średnio 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.