(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Una maleta con bicicleta dentro (Nr 5709043)

Una maleta con bicicleta dentro

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 2431.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

15 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Canarias, Lanzarote

20 maj 2020


Transport rowerów

Transport jednośladów odnosi się do sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Opcję na transport jednośladów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy dają rower jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, jak przewozimy nowiutki jednoślad trzeba pozostawić go w oryginalnym pudle. Kiedy potrzebujemy to transportujemy również rower, który jest nienowy, jednak dobrze będzie ulokować go w kartonie po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego kartonu albo nabyć pasujący karton w supermarkecie remontowym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu , należy zdemontować i usunąć wszelkie ruchome części – pedały, dzwonek, kierownicę. Powyższe części roweru przydałoby się ułożyć w oddzielnych, mniejszych kartonach lub osłonić wycinkami tektury i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa cm grubości). Wystające elementy takie jak śruby lub przerzutki opłaca się osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w pudle trzeba osłonić makulaturą ewentualnie folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli postanowimy zamówić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o dostarczenie materiałów zabezpieczających rower.

Cena transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby rowerów, ich wymiarów, a także terminu wykonania przewozu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 zł. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy niecałe 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.