(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-23 16:53

Una moto

(Nr 3001684)
Una moto

Marka i model:

Vespa

Waga w kg (łączna):

90.00

Budżet zlecenia [€]:

50

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 112.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to często cenne towary, które wyglądają na dosyć trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - chociaż jedynie na pozór. Należycie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na naczepie, konieczne będą 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, gdyż mają one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Sevilla, Hiszpania

Od 28 lip 2018 do 29 lip 2018

Adres i termin dostawy

Punta Umbría, 21100, Hiszpania

Termin elastyczny