(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Una rata bebé (Nr 6230619)

Waga w kg (łączna):

1

Dystans: 696.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 12 wrz 2020 do 13 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 13 wrz 2020 do 14 wrz 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić transport zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, waga oraz dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być zatem schorowane ani ranne. Kiedy zamierzamy przewieźć psa, kota lub fretkę należy zadbać o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, jeżeli mamy odpowiedni transporter. Do transportu zwierząt warto stosować różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. W wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.