(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-08-22 08:20

unimog u1400 (Nr 3131878)

unimog u1400

Marka i model:

mercedes unimog u1400

Długość [m]:

5.00

Szerokość [m]:

2.30

Wysokość [m]:

3.40

Waga w kg (łączna):

7000.00

Dystans: 464.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Transport urządzeń rolniczych niejednokrotnie bywa transportem o wielkich rozmiarach. Do urządzeń rolniczych kwalifikujemy kombajny, przyczepy rolnicze, młocarnie, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i dużo innych. Sporawe pojazdy rolnicze bywają urządzeniami nienormatywnymi. Pojazdy te nie mają prawa samodzielnie jeździć po drogach, bowiem ich wielkość przerasta możliwe gabaryty przewidziane przez przepisy w Polsce jak również w UE. Kłopot przedstawiać może także nacisk osi maszyn rolniczych, który przewyższa standardy dopuszczalne dla większości tras.

Jak transportuje się urządzenia rolnicze?

    Do transportu urządzeń i pojazdów uprawnych zazwyczaj używa się przyczepy rodzaju jumbo lub tele. Przewoźnicy oferujący transport urządzeń rolniczych powinni posiadać należycie dopasowanymi lawetami, które potrafią przetransportować ciągniki rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak przykładowo młocarnie. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a jeszcze posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt branżowy i praktykę. W przypadku, jeżeli pojazd przerasta dozwolone reguły gabarytami lub wagą, potrzebne będzie dostanie odpowiedniego zezwolenia, a także potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Koszt transportu maszyn uprawnych

    Cena przewozu maszyny uprawnego jest uzależniona od wielkości, wagi i sprawności maszyny. Na koszt transportu wpływa jeszcze długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Niebagatelnym elementem może być jeszcze termin transportu.

Adres i termin nadania

Poronin, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Pławna Dolna, 59-623, Polska

Termin elastyczny