(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ural (Nr 4645189)

Ural

Marka i model:

Ural

Waga w kg (łączna):

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 7190.00 km

Adres i termin nadania

Rosja, Buriacja, Ułan Ude

21 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Rumunia, Konstanca, Constanța

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - jednak jedynie złudnie. Poprawnie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne są 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie 2, ponieważ posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.