Ural M70 (Nr 8040638)

Ural M70
Waga
Sztuk
Ural M70
Długość
240 cm
325 kg
1
Łączna waga:
325 kg
Dystans
45 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Ukraina, Obwód Wołyński, Luboml

Od 24 wrz 2021 do 26 paź 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Chełm

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na dość trudne do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - aczkolwiek jedynie na pozór. Dobrze przymocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie 2, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.