(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ural T TWD (Nr 6662925)

Waga
Sztuk
Ural T TWD
Długość
258 cm
363 kg
1
Łączna waga:
363 kg
Dystans
5004 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Rosja, Obwód Swierdłowski, Jekaterynburg

Od 1 lis 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Kraj Loary, Nantes

Od 1 lis 2020 do 31 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na względnie nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - chociaż tylko na pozór. Dobrze przymocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na naczepie, niezbędne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie dwie, gdyż dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.