Ural T TWD (Nr 6662961)

Waga Sztuk:
Ural T TWD
Długość
258 cm
363 kg
1
Łączna waga: 363 kg
Dystans 3209 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Rosja, Город, Moscow

Od 1 lis 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Kraje Loary, Nantes

Od 1 lis 2020 do 31 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na względnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - wszakże tylko na pozór. Należycie umocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne są 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie dwie, bowiem dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.