(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ural with sidecar (Nr 4645237)

Marka i model:

M67 8.103.10

Waga w kg (łączna):

350.00

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 7176.00 km

Adres i termin nadania

Rosja, Buriacja, Ułan Ude

8 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Rumunia, Sector 2, Bukareszt

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogocenne towary, które wydają się ogólnie nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - jednakże jedynie pozornie. Bezbłędnie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na naczepie, potrzebne będą cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie dwie, gdyż mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.