(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ural z koszem 1 albo 2 sztuki (Nr 5439774)

Marka i model:

Ural z wuzkiem bocznym

Waga w kg (łączna):

330.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1041.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Mogilno

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Trewir

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się dość nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednak tylko złudnie. Bezbłędnie zamocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.