Van (Ford Transit or similar) (Nr 6018595)

Van (Ford Transit or similar)

Marka i model:

Ford Transit

Waga w kg (łączna):

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2311.00 km

Adres i termin nadania

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lizbona

9 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dortmund

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się często, kiedy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.