Vaquero (Nr 5577355)

Vaquero

Marka i model:

Vaquero 1600

Waga w kg (łączna):

500.00

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3514.00 km

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Florida, Miami Lakes

Od 2 kwi 2020 do 12 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Meksyk, Dystrykt Federalny, Meksyk

Od 20 mar 2020 do 17 kwi 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się dość ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie pozornie. Należycie umocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne są cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.