(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Vauxhall (Nr 5375150)

Vauxhall

Marka i model:

Vauxhall Zafira 1.8

Waga w kg (łączna):

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2846.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, City Of Nottingham

2 sty 2020

Adres i termin dostawy

Bułgaria, Област Пловдив, Płowdiw

7 sty 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.