(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Vauxhall (Nr 5377218)

Vauxhall

Marka i model:

Vauxhall

Waga w kg (łączna):

1424

Budżet zlecenia [€]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Cypr, Cypr, Nikozja

Od 17 lis 2019 do 7 gru 2019

Adres i termin dostawy

Liban, قضاء عاليه, عاليه

Od 1 gru 2019 do 14 gru 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się często, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.