VAUXHALL CORSA 1.2 (Nr 7572339)

VAUXHALL CORSA 1.2
Waga
Sztuk
VAUXHALL CORSA 1.2
Długość
400 cm
ok.
1055 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1055 kg
Dystans
823 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Irlandia, Clare, Ennis

Od 26 mar 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Greater London, Northwood

Od 28 mar 2021 do 6 maj 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.