(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Vauxhall Vectra (Nr 5747338)

Marka i model:

Vauxhall Vectra

Waga w kg (łączna):

1635.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2129.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, West Lothian, Bathgate

31 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Toruń

9 lut 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.