vauxhall viva ha (Nr 7649618)

vauxhall viva ha
Waga
Sztuk
vauxhall viva ha
Długość
394 cm
ok.
750 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
750 kg
Dystans
941 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Suffolk, Bury St Edmunds

Od 14 kwi 2021 do 30 cze 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Heidelberg

Od 14 kwi 2021 do 30 cze 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.