VAZ (Lada) 2106 (Nr 6466795)

VAZ (Lada) 2106
Waga Sztuk:
VAZ (Lada) 2106 1 Gen. (1976 - 2006) Sedan
Długość
416 cm
Szerokość
161 cm
Wysokość
144 cm
ok. 1050 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1050 kg
Dystans: 2102 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Słowacja, Kraj Koszycki, Koszyce

Od 20 wrz 2020 do 25 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, West Midlands, Birmingham

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się często, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.