VAZ (Lada) Vesta (Nr 7601083)

VAZ (Lada) Vesta
Waga
Sztuk
VAZ (Lada) Vesta 1 Gen. (2015 - 2020) Sedan 4-Puertas
Długość
441 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
149 cm
ok.
1230 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1230 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Rosja, Город, Moskwa

Od 10 cze 2021 do 6 sie 2021

Adres i termin dostawy

Chile, Antofagasta, Antofagasta

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.