vectrix vx1 (Nr 6672581)

vectrix vx1
Waga Sztuk:
Honda VFR 800
Długość
212 cm
218 kg
1
Łączna waga: 218 kg
Dystans 3131 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Sycylia, Katania

Od 29 paź 2020 do 20 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Mijas

Od 29 paź 2020 do 29 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się ogólnie niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie pozornie. Właściwie zamocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na naczepie, niezbędne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.