(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-24 00:34

Vehiculo

(Nr 2410068)
Vehiculo

Marka i model:

Mercedes clase b

Waga w kg (łączna):

1600.00

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1927.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu pojawia się nierzadko, gdy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Augsburg, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Benavente, 49600, Hiszpania

Termin elastyczny