(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 17:59

Vehículo

(Nr 3007412)
Vehículo

Marka i model:

Mercedes CLA 45

Waga w kg (łączna):

1600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1945.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta pojawia się często, kiedy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

München, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

León, Hiszpania

Termin elastyczny