(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Velero (Nr 4648828)

Długość [m]:

12.80

Szerokość [m]:

4.10

Wysokość [m]:

4.00

Waga w kg (łączna):

8200.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1077.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Tarragona

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Vigo

Termin elastyczny


Transport różnych gatunków łodzi

Pod hasłem „łódź” znajduje się sporo różnorakich łajb żeglujących. Rozpoczynając od niewielkich, jak: rowery wodne, małe łódki, po przez większe, takie jak: jachty. Przy przewozie jachtów, zwłaszcza tych większych, ważną sprawą jest ich waga. Firma transportowa, która zobowiąże się na taki przewóz łódki, musi zdawać sobie sprawę z faktu czy transport przewyższy 3,5 t. W przypadku przekroczenia ciężaru, firmę transportową obowiązuje system ViaTOLL ,a co za tym idzie, firma transportowa musi mieć w ciężarówce narzędzie typu: viaBox.

W trakcie transportu łajby - pomijając jej typ - istotne jest uprzątnąć jak największą liczbę rzeczy nieprzymocowanych, a te które zostaną unieruchomić w taki sposób, żeby się nie ruszały. Warto posiadać świadomość, że elementy przemieszczające się mogą zniszczyć jacht w większym lub mniejszym stopniu.

Koszt transportu łodzi czy też jachtu na ogół zależy od ciężaru, wielkości jak i odcinka do pokonania. Gdy samemu nie możemy przetransportować łódkę, rekomendujemy użycie giełdy transportowej Clicktrans. Trzeba w kategorii: „Łodzie” wystawić za darmo ofertę, a w kilka chwil wieść dotrze do wielu setek firm transportowych, które przejrzą wypisany transport oraz zaprezentują swoje oferty. Dzięki takiemu rozwiązaniu na jednym portalu posiada się dostęp do wielu wycen różnych firm transportowych. Czym wnikliwiej jest przedstawiony transport, tym bardziej dopasowana będzie wycena takiego transportu.

Np., cena dla kajaka znajduje się w widełkach od 0,3 do 0,5 złotych za kilometr. Koszt łodzi motorowej standardowego rozmiaru, zazwyczaj rozpoczyna się od 1,2 zł/km, a cena większego jachtu - to najczęściej widełki 2,5-3 złotych za kilometr.