(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Velero 7.5m x 2.5m x 1.10m (Nr 5117770)

Velero 7.5m x 2.5m x 1.10m

Długość [m]:

7.5

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

1.10

Waga w kg (łączna):

4000

Dystans: 604.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Roses

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Hondarribia/fontarrabie

Termin elastyczny


Transport różnych gatunków łodzi

Pod hasłem „łódź” mieści się wiele różnych łajb żeglujących. Zaczynając od niepokaźnych, jak: rowery wodne, motorówki, czy też większych jak: jachty. Przy transporcie jachtów, w głównej mierze tych dużych, najważniejszą kwestią jest ich ciężar. Przewoźnik, który zdecyduje się na taki transport łódki, musi wiedzieć czy obciążenie przekroczy 3,5 tony. Gdy dojdzie do przekroczenia 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL przez co kierowca musi mieć w ciężarówce przyrząd typu: viaBox.

Podczas przewozu łajby - pomijając jej typ - dobrze jest wynieść jak najwięcej rzeczy luźnych, a te które zostaną przypiąć w taki sposób, żeby się nie ruszały. Trzeba posiadać świadomość, że przedmioty luźne mogą uszkodzić żaglówkę w większym lub mniejszym stopniu.

Koszt przewozu łajby czy też żaglówki na ogół zależy od wagi, gabarytów jak i odległości między załadunkiem i rozładunkiem. W momencie, gdy samemu nie możemy przewieźć łódź, proponujemy użycie giełdy transportowej Clicktrans. Wystarczy w kategorii: „Łodzie” zlecić za darmo ofertę, a w kilka chwil wieść zostanie dostarczona do tysiąca przewoźników, którzy przejrzą wypisany transport i zaprezentują swoje wyceny. Dzięki temu w jednym serwisie ma się dostęp do dużej liczby ofert różnych firm przewozowych. Czym skrupulatniej będzie opisany transport, tym prawdziwsza będzie wycena takiego przewozu.

Na przykład, koszt dla kajaka mieści się w zakresie 0,3-0,5 zł/km. Cena motorówki śr. gabarytu, przeważnie rozpoczyna się od 1,2 zł/km, a koszt dużego jachtu - to przeważnie zakres od 2,5 do 3 zł/km.