(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Velero de 8mx2,40m sin cama propia altura aprox 3m (Nr 4917226)

Velero de 8mx2,40m sin cama propia altura aprox  3m

Długość [m]:

8

Szerokość [m]:

2.4

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

1400.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 589.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Hyères

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny


Transport różnych gatunków łodzi

Pod hasłem „łodzie” mieści się szerokie pasmo różnych pojazdów żeglujących. Zaczynając od niepokaźnych, jak: kajaki, małe łódki, czy też większych jak: łodzie motorowe. Przy przewozie łodzi, w głównej mierze tych dużych, kluczową sprawą jest ich ciężar. Przewoźnik, który zdecyduje się na taki transport łódki, musi mieć świadomość czy ładunek przewyższy 3,5 t. Gdy dojdzie do przekroczenia ciężaru, firmę transportową obowiązuje system ViaTOLL przez co firma transportowa ma obowiązek posiadać w samochodzie przyrząd typu: viaBox.

W trakcie przewozu łodzi - nie zwracając uwagi na jej rodzaj - dobrze jest zlikwidować jak największą liczbę elementów nieprzymocowanych, a te których nie można usunąć przytwierdzić w taki sposób, żeby się nie przemieszczały. Dobrze jest mieć świadomość, że przedmioty ruchome potrafią zniszczyć jacht w większym lub mniejszym stopniu.

Koszt transportu motorówki czy też żaglówki w głównej mierze uzależniony jest od wagi, rozmiaru oraz odległości między załadunkiem i rozładunkiem. Gdy samemu nie jesteśmy w stanie przewieźć łódkę, rekomendujemy użycie giełdy przewozowej Clicktrans. Trzeba w kategorii: „Łodzie” zlecić za free ogłoszenie, a w bardzo krótkim czasie wiadomość zostanie dostarczona do tysiąca przewoźników, którzy przejrzą zgłoszony transport oraz zgłoszą swoje wyceny. Dzięki takiemu rozwiązaniu na jednym portalu posiada się wgląd do wielu ofert różnych firm przewozowych. Czym dogłębniej jest nakreślony transport, tym prawdziwsza będzie wycena takiego transportu.

Na przykład, koszt dla kajaka znajduje się w widełkach 0,3-0,5 zł/km. Koszt motorówki średniego rozmiaru, zwykle rozpoczyna się od 1,2 złotego za kilometr, a cena większego jachtu - to najczęściej przedział 2,5-3 złotych za kilometr.