(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Velero first 18 quilla abatible (Nr 5100850)

Velero first 18 quilla abatible

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

2.49

Wysokość [m]:

0.30

Waga w kg (łączna):

650

Dystans: 176.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Nouvelle-Aquitaine, Biscarrosse

19 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Hondarribia/fontarrabie

20 wrz 2019


Transport różnych gatunków łodzi

Pod frazą „łódź” mieści się dużo różnorakich pojazdów żeglujących. Zaczynając od małych, jak: kajaki, motorówki, po przez większe, takie jak: żaglówki. Przy przewozie łodzi motorowych, zwłaszcza tych dużych, decydującą sprawą jest ich ciężar. Przewoźnik, który zdecyduje się na taki przewóz łodzi, musi mieć świadomość czy ciężar przewyższy 3,5 t. W przypadku przekroczenia ciężaru, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL ,a co za tym idzie, przewoźnik musi posiadać w ciężarówce przyrząd typu: viaBox.

Podczas przewozu łodzi - niezależnie od jej gatunku - wskazane jest wynieść jak najwięcej przedmiotów nieprzymocowanych, a te które zostaną przymocować w taki sposób, aby się nie ruszały. Warto posiadać świadomość, że przedmioty ruchome potrafią uszkodzić motorówkę w pewnym stopniu.

Koszt transportu łodzi czy też jachtu głównie uzależniony jest od ciężaru, rozmiaru i odległości między załadunkiem i rozładunkiem. Kiedy samemu nie możemy przetransportować łódkę, proponujemy użycie giełdy transportowej Clicktrans. Można w kategorii: „Łodzie” wystawić za darmo ogłoszenie, a w bardzo krótkim czasie wiadomość dotrze do tysiąca przewoźników, którzy przejrzą wypisany transport i zaprezentują swoje wyceny. Dzięki takiemu rozwiązaniu na jednym portalu posiada się dostęp do wielu wycen rozmaitych firm transportowych. Czym sumienniej będzie przedstawiony transport, tym prawdziwsza będzie podana cena takiego przewozu.

Na przykład, cena dla kajaka znajduje się w widełkach 0,3-0,5 złotych za kilometr. Cena motorówki zwykłego rozmiaru, zwykle rozpoczyna się od 1,2 złotego za kilometr, a cena większego jachtu - to przeważnie zakres od 2,5 do 3 zł/km.