Velero First 20 (Nr 7543100)

Velero First 20
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Velero First 20
640 x 248 x 150 cm
1600 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
1600 kg
Dystans
405 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 14 cze 2021 do 20 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Region Murcji, Murcia

Termin elastyczny


Transport różnych gatunków łodzi

Pod frazą „łodzie” figuruje dużo różnego rodzaju pojazdów żeglujących. Rozpoczynając od niepokaźnych, jak: rowery wodne, małe łódki, czy też większych jak: żaglówki. Przy przewozie jachtów, w głównej mierze tych większych, najważniejszą sprawą jest ich ciężar. Przewoźnik, który zobowiąże się na taki przewóz łodzi, musi mieć świadomość czy obciążenie przewyższy 3,5 tony. Gdy dojdzie do przekroczenia ciężaru, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL ,a co za tym idzie, kierowca ma obowiązek posiadać w samochodzie aparat typu: viaBox.

W trakcie przewozu łodzi - nie zwracając uwagi na jej rodzaj - dobrą praktyką jest zabrać jak największą ilość elementów nieprzymocowanych, a te które zostaną przypiąć tak, aby się nie przemieszczały. Warto mieć świadomość, że elementy poruszające się mogą uszkodzić łódkę w większym lub mniejszym stopniu.

Koszt transportu łodzi czy też jachtu zwykle uzależniony jest od wagi, rozmiaru i odległości między załadunkiem i rozładunkiem. W momencie, gdy samodzielnie nie możemy przewieźć łajbę, proponujemy skorzystanie z giełdy przewozowej Clicktrans. Trzeba w kategorii: „Łodzie” wystawić za free ofertę, a w kilka chwil wieść zostanie dostarczona do tysiąca firm transportowych, które przejrzą zadeklarowany transport oraz przedstawią swoje oferty. Dzięki temu na jednym portalu ma się wgląd do dużej liczby wycen rozmaitych firm transportowych. Czym dogłębniej będzie opisany ładunek, tym prawdziwsza będzie wycena takiego przewozu.

Przykładowo, koszt dla kajaka mieści się w zakresie od 0,3 do 0,5 zł/km. Koszt łodzi motorowej przeciętnego gabarytu, zwykle rozpoczyna się od 1,2 złotego za kilometr, a cena większego jachtu - to zwykle zakres 2,5-3 złotych za kilometr.