(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Velero wéstern wind 35 (Nr 4936266)

Velero wéstern wind 35

Długość [m]:

106

Szerokość [m]:

34

Wysokość [m]:

175

Waga w kg (łączna):

5500.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1090.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Huelva

Termin elastyczny


Transport różnych gatunków łodzi

Pod hasłem „łódź” figuruje sporo różnego rodzaju pojazdów żeglujących. Zaczynając od mniejszych, jak: kajaki, małe łódki, czy też większych jak: żaglówki. Przy przewozie jachtów, w głównej mierze tych dużych, fundamentalną kwestią jest ich ciężar. Przewoźnik, który zobowiąże się na taki przewóz łodzi, musi mieć świadomość czy obciążenie przewyższy 3,5 tony. W przypadku przekroczenia 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL i przewoźnik ma obowiązek posiadać w pojeździe aparat typu: viaBox.

Przy transporcie łajby - pomijając jej typ - dobrą praktyką jest wynieść jak najwięcej elementów nieprzymocowanych, a te które zostaną przypiąć tak, żeby się nie przemieszczały. Dobrze jest posiadać świadomość, że rzeczy przemieszczające się potrafią zniszczyć łódź w jakimś stopniu.

Koszt transportu łajby czy też jachtu w głównej mierze zależy od wagi, wielkości oraz trasy. Kiedy samemu nie jesteśmy w stanie przetransportować łódź, polecamy skorzystanie z giełdy transportowej Clicktrans. Wystarczy w kategorii: „Łodzie” wystawić za darmo ogłoszenie, a w kilka chwil wieść zostanie dostarczona do wielu setek przewoźników, którzy przejrzą wypisany ładunek i wystawią swoje oferty. Dzięki takiemu rozwiązaniu na jednej platformie ma się dostęp do dużej liczby ofert rozmaitych firm transportowych. Czym dogłębniej jest nakreślony ładunek, tym bardziej dopasowana będzie wycena takiego przewozu.

Na przykład, cena dla kajaka mieści się w widełkach 0,3-0,5 zł/km. Cena łodzi motorowej śr. gabarytu, najczęściej zaczyna się od 1,2 zł/km, a cena sporego jachtu - to przeważnie widełki 2,5-3 złotych za kilometr.