Vento Nitrox 250 T2 (Nr 6543719)

Vento Nitrox 250 T2
Waga Sztuk:
Vento Nitrox 250 T2
Długość
200 cm
132 kg
1
Łączna waga: 132 kg
Dystans: 384 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Guerrero, Acapulco De Juárez

Od 12 wrz 2020 do 14 paź 2020

Adres i termin dostawy

Meksyk, Puebla, Puebla

Od 24 wrz 2020 do 27 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - jednak jedynie pozornie. Prawidłowo zamocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na naczepie, konieczne będą cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.