VERMANDE STELZENTRAKTOR 2205 (Nr 7627974)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
VERMANDE STELZENTRAKTOR 2205
600 x 240 x 370 cm
3000 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Łączna waga:
3000 kg
Dystans
966 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Buggingen

1 cze 2021

Adres i termin dostawy

Słowacja, Kraj Trnawski, Lakšárska Nová Ves

30 cze 2021


Zadaj pytanie

Transport maszyn rolniczych

Przewóz urządzeń rolniczych niejednokrotnie jest transportem ponadgabarytowym. Do urządzeń rolniczych zaliczamy ciągniki rolnicze, kosiarki, młocarnie, opryskiwacze, zgrabiarki jak i dużo innych. Pokaźne maszyny uprawne są maszynami nienormatywnymi. Pojazdy te nie mogą samodzielnie poruszać się po drogach, bo ich wymiar przerasta możliwe gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w Polsce jak również w Unii Europejskiej. Komplikację stanowić może także napór osi urządzeń rolniczych, który przewyższa zasady dozwolone dla większej części szos.

Jak transportuje się urządzenia uprawne?

Do transportu maszyn i pojazdów uprawnych z reguły wykorzystuje się naczepy rodzaju semi i tele. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń rolniczych powinni dysponować właściwie dopasowanymi lawetami, które podołają przetransportować pojazdy rolnicze ważące do kilku ton, jak przykładowo opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a także mieć właściwe uprawnienia, sprzęt fachowy i praktykę. W przypadku, jeżeli pojazd przewyższa dopuszczalne normy rozmiarem lub ciężarem, wymagane jest zdobycie specjalnego pozwolenia, a również potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Koszt transportu pojazdów uprawnych

Koszt transportu pojazdu uprawnego jest zależna od wielkości, wagi i sprawności maszyny. Na koszt transportu wpływa także odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Istotnym elementem może być jeszcze termin przewozu.