(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-11-19 15:02

vespa

(Nr 2164848)
vespa

Marka i model:

vespa

Waga w kg (łączna):

85.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2050.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się ogólnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - chociaż jedynie pozornie. Odpowiednio zamocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez jednej skazy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na naczepie, konieczne będą 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi przedmiotami.

    Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

     Można zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Úbeda, 23400, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Oberrieden, 87769, Niemcy

Termin elastyczny