(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-12-29 19:57

vespa

(Nr 2247444)

Marka i model:

vespa sprint

Waga w kg (łączna):

100.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2444.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się względnie nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie na pozór. Bezbłędnie umocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez żadnej skazy.

     Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie 2, gdyż mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

    Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w pojeździe.

     Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Coruña, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Palma, Hiszpania

Termin elastyczny