(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-23 17:04

Vespa

(Nr 2409028)
Vespa

Marka i model:

Vespa 125cc

Waga w kg (łączna):

87.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 881.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na na ogół ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednakże jedynie na pozór. Bezbłędnie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

     Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne są cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie dwie, bowiem posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz między transportowanymi przedmiotami.

    Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

     Należy zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Madryt, Hiszpania

Od 7 wrz 2018 do 12 wrz 2018

Adres i termin dostawy

Maó, Hiszpania

Od 12 wrz 2018 do 14 wrz 2018