(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-29 14:41

vespa

(Nr 2643396)
vespa

Marka i model:

vespa primavera

Waga w kg (łączna):

99.00

Dystans: 1609.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wydają się na ogół nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - wszakże tylko na pozór. Bezbłędnie umocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne są cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, bowiem dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Rzym, 00184, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Sineu, 07510, Hiszpania

Termin elastyczny