(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Vespa (Nr 2682420)

Vespa

Marka i model:

Vespa pk 75 xl

Waga w kg (łączna):

70

Budżet zlecenia [€]:

60

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 56.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

11 maj 2018

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Arrasate / Mondragón

11 maj 2018


Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to często drogie towary, które wyglądają na na ogół trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - jednak tylko pozornie. Właściwie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie 2, bowiem mają one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.